RESINY pro hobby tisk ? ANO či NE

Ahoj všem,

 

na toto téma existuje mnoho již napsaného, ale mi to nedá abych nepřidal něco i já. Proč? Osobě špatná a řekl bych až znepokojivě špatná zkušenost s nakládáním s odpady po použitých resinech a nejen to.

 

Logo tohoto blogu jsem zvolil zcela zřejmě ... používání resinů obecně je samo o sobě  nebezpečné a do hlavy mi fakt nejde, proč lidé jsou ochotni riskovat zdraví? Navic riskuji své zdravi pro hobby, riskují zdraví své, svých rodin v domácnostech, kde to používají? Pro mne je zarážející skutečnost, že nakládání s takto nebezpečnou látkou není víc regulováno !!! Stačí se podívat na jakýkoli eshop co resiny prodává do zveřejňovaných bezpečnostních a technických listů. Co se tam člověk dočte? No tolik varování, výstrah, omezení a zákazů snad není ani na toulenu a to je taky fakt pěkné svinstno. 

A že si prodejci uvedomují ty rizika, tak mají všichni na webech TL a BL vesměs všichni. Za to je chválím, ale málo kde narazíte na reálné upozornění, že jde o látku na kterou by jste měli dát v domácnosti pozor nejen při skladovaní ale i při jejich užiti a použivání toho co si vyrobí....

 

to že se s resiny má dodžovat mě fakt odradilo :

 

- použití rukavic !!!

- použití respirátoru !!!

- nepoužívat ani resin ani výrobky z něj pro styk s pokožkou !!!

- likvidace všeho co přislo do styku s resiny a resiny samotné skladovat likvidovat ve speciálních obalech a speciálních kontejnerech !!!

 

 

DOST !!! je čas na osobní postoj. Nikdy jako hobík nebudu resiny použivat, pracovat s nimi a  tím padem nebudu mít potřebu je likvidovat ... je to humus.

 

STOP RESIN FOR HOBBY USE !!!

 

 

 

 

 

... TO BE CONTINUED

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení