PP Polypropylen

Fiberlogy PP filament vytváří možnost 3D tisku s druhým nejpoužívanějším polymerem na světě - polypropylenem. Díky své vysoké odolnosti vůči poškození a pozoruhodné flexibilitě a odolnosti vůči chemickým látkám (kyselinám, zásadám, vodě) našlo mnoho aplikací v různých průmyslových odvětvích a každodenním použití.

Fiberlogy PP lze tisknout s téměř jakoukoli 3D tiskárnou bez potřeby uzavřené komory.

Síla a flexibilita

Polypropylen (PP) je jedním z nejčastěji používaných polymerů v průmyslu. Jeho vysoká flexibilita, neuvěřitelná trvanlivost, nízká hmotnost a odolnost vůči chemikáliím znamenají, že našel nespočet aplikací od medicíny přes automobilový průmysl až po obalový průmysl. Vlákno Fiberlogy PP využilo potenciál tohoto neuvěřitelného materiálu a umožnilo použití ve 3D tisku.

Díky působivé pevnosti v tahu je polypropylen ideální pro výrobu prvků, které vyžadují trvanlivost při zachování flexibility, jako jsou uzamykatelné kontejnery, kliky atd. Úspěšně se používá v pokročilých projektech i doma.

Polypropylen je recyklovatelný, a proto je možné výtisky a šrot z tiskárny oddělit od jiných odpadků a recyklovat, což dokonale odráží ducha myšlenky „nulového odpadu“.

  

 APLIKACE:
  • POLOŽKY PRO DENNÍ POUŽITÍ: krabice s uzávěrem, věšáky, kliky, upevňovací prvky, pásky na hodinky
  • MOTORIZACE: nárazníky, nárazníky, kryty
  • HRAČKY: figurky, auta a jejich součásti, drony 
  • KUCHYNSKÉ ČLÁNKY: nádoby na potraviny, nádobí
  • LÉKAŘSTVÍ: zkumavky, laboratorní nádoby

TECHNICAL DATA SHEET PP

MATERIAL SAFETY DATA SHEET PP

 

Záznamy nebyly nalezeny...